Головна
  • Творча біографія
    Життєвий шлях Олени Медведєвої Видавництво "Креативна книга" ГО Центр креативу
  • Твори
    Друковані книги Артбуки Анімація
  • Публікації
    Публікації про О. Медведєву Відеосюжети
  • Про проєкт

Життєвий шлях Олени Медведєвої

Олена Анатоліївна Медведєва народилася та проживає у м. Рівне, за фахом юристка та журналістка. Є членкинею Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.

Авторка книг: «По цей бік неба» (2009; друга частина – 2014 р.), «Золоте Курча» (2011), «Рівненський буквар» (2016), «Кольорові равлики» (2017), «Дванадцять облич радості» (2019), «Крамниця часу» (2019), «Таємниця з кавуновим присмаком» (2020), «Друге диво» (у співавторстві з Марійкою Колеснік) (2021), серія інклюзивних книг «Маленький Круасан у великому світі» (окремі книги у співавторстві з Валентиною Люліч) (2021).

Пані Олена є ініціаторкою та фундаторкою створення авторських книг ручної роботи «Креативна книга». Саме їй належить ідея щодо започаткування мистецького книготворення, виготовлення недрукованих артбуків.

Колекція «Креативних книг» налічує понад сорок видань, які не мають аналогів в Україні та світі. Майстриня створила чимало вишиваних мініатюрних триптихів та першу в світі гаптовану книжну Шевченкіану. Серед видань у колекції – ексклюзивний, вишитий без скорочення, «Кобзар» Тараса Шевченка 1840 року; вишита книга-фоліант Івана Франка «Народна пісня», до якої увійшла патріотична та пісенна лірика великого Каменяра; гаптована книга 72-х поезій Ліни Костенко «Я поцілую мальву у щоку»; вишита вручну без скорочення «Лісова пісня» Лесі Українки та чотири Євангелія. Чимало із креативних книг О. Медведєвої побували на мистецьких заходах за кордоном.

Також Олена Анатоліївна є авторкою трьох вишиваних шрифтів, власницею торговельної марки «Креативна книга», головою громадської організації «Центр креативу», громадською діячкою, волонтеркою.

Майстриня вишиває трьома мовами: українською, англійською та польською.

У своєму доробку також має десять анімаційних фільмів для дітей та дорослих «Креативна книга презентує».

Олена Медведєва володарка гран-прі міжнародного фестивалю «Тарас Шевченко єднає народи»; номінантка на здобуття Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2013); лауреатка Рівненської обласної літературної премії ім. Михайла Дубова (2015) – за високохудожні твори для дітей та молоді; лауреатка міської премії ім. Уласа Самчука в галузі літератури (2017) – за книгу «Рівненський буквар». У 2017 році нагороджена ювілейною відзнакою Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. У 2018 році її книга «Рівненський буквар: краєзнавство для дітей і дорослих» (Рівне, 2016) отримала диплом обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини» у номінації «Краща книга для дітей». За версією телеканалу «Рівне 1» визнана майстринею 2020 року.

У листопаді 2019 року Олена Медведєва встановила свій перший Національний рекорд України, вишивши вручну найбільшу книгу-фоліант – Євангеліє від св. Матвія. Вже у 2021 році встановила другий Національний рекорд України в галузі мистецтва – найбільша кількість вишитих вручну літер та знаків – понад пів мільйона (540542) у 24-ох рукотворних книгах.

Олена Медведєва:

«У 2019 році восени був встановлений перший рекорд. Насправді не планувався, тому що книги вишивалися заради книг, заради того, аби популяризувати українську літературу, українське слово, українських авторів. Але коли мені написала Лана Вєтрова, очільниця Національного реєстру рекордів України, і запропонувала зареєструвати рекорд, я погодилася. Тому що це перша українська книга, яка вишита на теренах України. В Києві у літературному музеї Тараса Шевченка був зареєстрований мій перший рекорд. Прозвучала «книга-велетень» «Євангеліє від святого Матвія», оскільки вона є найбільшою за кількістю сторінок (понад 60) і вона є найважчою (9 кг 400 г) і розміром 60 см у висоту, ширина – 42 см.

Навесні 2021-го був встановлений другий рекорд, вже в Рівному, в Літературному музеї Уласа Самчука. Були пораховані усі літери і знаки, вишиті в 24 книгах, які є в Рівному. На жаль, я не змогла представити всі вишивані книги, бо «нашого цвіту по всьому світу», і за кордоном, і в Україні. Зареєстровано 540542 літери і знаків у 24 рукотворних книгах. Усі вишиті однією голкою на полотнах.

Таких два рекорди, вони є національними, всеукраїнськими. Третій встановлювати не планую, подумаю про рекорд Гіннеса, тому що перевірено, що в світі також немає вишиваних книг.»

У вересні 2021 року отримала відзнаку «За заслуги перед містом» I ступеня за діяльність, яка сприяла підвищенню авторитету міста Рівного на регіональному та державному рівнях, за тривалі зусилля, що увінчалися успіхом на користь міста і його мешканців.

Олена Медведєва має двох дорослих дітей – доньку Анастасію та сина Андрія, які допомагають їй у реалізації творчих задумів.

Особливе хобі Олени Анатоліївни – випікання хлібу!

Олена Медведєва:
Жменька мускатного борошна, жменька гречаного і чимало пшеничного. Трохи олії з кісточок винограду, смажений солоний арахіс, насіння льону, родзинки, сіль-цукор і далі за списком... І ось він – свіжий домашній хліб, який пахне дитинством!!! НЕ З ХЛІБОПІЧКИ! Можна смакувати з варенням, «Нутеллою», сиром, медом, маслом, яке тане на його теплому шматочку... Доречним буде до узвару, кави, молока, чаю чи компоту з ягід.

Для мене випікання хліба – сакральний процес. Можливо тому, що його пекли мої бабуся і мама. А я чекала, коли він схолоне на столі під лляним рушником і потім можна буде відрізати шматочок. Але обов‘язково скоринку. Це було Причастя щастям.

Його аромат лишається навіть на руках...

Легкий весняно-овочевий хліб. Готую його на заквасці плюс дріжджі.

Шпинат, свіжі баклажани (обов’язково знімаю з них шкірочку), свіжі гриби, помідори та петрушку збиваю на блендері, а мускатні горіхи перемелюю на кухонному млинку. Додаю курячий фарш та домашні курячі яйця.

І, звісно, молоко, мікс кукурудзяного та пшеничного борошна (у пропорції 30% - кукурудзяного, 70 % - пшеничного), манна крупа, сіль, цукор, макова та соняшникова олії, сік лайма та букет хлібних прянощів, серед яких: розмарин, майоран, орегано, білий перець, мелений імбир.

Зверху посипаю олійним борошном та рожевою гімалайською сіллю. Випікаю в духовці.

Святкова смакота!

Хліб має характер. Він творить настрій тим, хто його випікає і тим, хто ним насолоджується.

Хліб до кави та чаю, масла чи джему, тостів чи канапок, сиру чи ковбаси, меланхолії чи драйву, для води з цукром (пригадуєте дитинство?) і сухариків до супу-пюре… Ми звикли, що він доповнює, підсилює, підставляє плече якійсь страві... Проте він досить самодостатній продукт!

Від нього можна відмовитися, але не забути! Його аромат – розкіш буденного дня і шарм свята. А випікання хліба – ексклюзивна медитація!

Лимонний хліб із цукатами, курагою та смаженим солоним арахісом, замішаний на рисовому борошні (із додаванням пшеничного).

Рівненські багети із французьким акцентом (у тісто доданий хамон французького виробника).

Смачного вам, рівняни!

 Олена Медведєва : [профіль у мережі «facebook»]. – Режим доступу: https://www.facebook.com/medvedevaolena. – Назва з екрану. – Дата перегляду: 24 черв. 2021.
Olena Medvedeva : [«youtube» канал]. – Режим доступу: https://www.youtube.com/channel/UCizFpaCxw1f_pAGpX9fgjtg. – Назва з екрану. – Дата перегляду: 24 черв. 2021.