Микола Михайлович Тимчак народився 1 березня 1956 в селі Велика Березовиця Тернопільського району Тернопільської області в багатодітній родині. Батьки його займалися кравецтвом. З дитинства улюбленою книгою майбутнього поета був «Кобзар», якого він вважав ще одним членом своєї родини. Микола Михайлович закінчив Тернопільську середню школу №8, у 1978 році - факультет української філології Рівненського педінституту (тепер Рівненський державний гуманітарний університет).
Працював у Білоберізькій і Мокренській школах Дубенського району, був організатором учнівського лялькового театру; завідуючим відділом Дубровицької районної газети «Поліський маяк»; вихователем та викладачем Дубенського культосвітнього училища; заступником голови Дубенського райвиконкому на Рівненщині. Обирався депутатом Рівненської обласної ради. Започаткував щорічне Свято козацької слави на Козацькому редуті побіля Дубна, Свято українського вояцтва у селі Майдан на Дубенщині. Водночас пише пісні, створює літературно-мистецький клуб «Золота ліра». За вагомий вклад у життя міста Дубна нагороджений почесною відзнакою «Кришталевий жолудь». Є автором слів гімну міста Дубне. Микола Тимчак був одним із авторів кінофільму про Арсена Левковича, створеного самодіяльною народною кіностудією «Дубно».
Микола Михайлович - учасник першого фестивалю «Червона рута» 1989 р.; першого фестивалю української авторської пісні та співаної поезії «Оберіг-89» у м. Луцьку; Міжнародного Шевченківського форуму «В сім'ї вольній, новій», 1989 р.; фестивалю української поезії «Золотий гомін», 1990 р.; Всесвітнього форуму українців 1992 року. У програмі «Сонячні кларнети» на Українському телебаченні був сценаристом, ведучим і автором-виконавцем пісень під час звіту Рівненської області. Учасник ХІІІ Всесоюзного фестивалю молодих поетів у м. Владивосток, після якого був рекомендований керівництвом фестивалю до вступу у Спілку письменників СРСР.
Як різьбяр брав участь у всеукраїнських заходах: Свято різьбярства у Пирогові на Київщині 1986 р., обласні свята народної творчості. Його персональні виставки відбувалися в Рівному, Дубні, Крем'янці. Роботи Миколи Тимчака (різьба по дереву) закуплені музеями Києва і Крем'янця, Дубенського заповідника. Вражають його різьблені твори «Тарас Бульба» та «Маруся Чурай, пісня». Два його горельєфи «Мамина осінь» та «Осінній лірник Волині Іван Верховець» закупив музей народної архітектури та побуту. Одне з живописних полотен автора присвячено 140-річчю перебування Т. Г. Шевченка на Дубнівщині. Він є автором пам'ятника на Козацькому редуті між селами Плоска і Семидуби Дубенського району Рівненської області, архітектором каплиці, що споруджена на цьому святому місці. Його руками і за його проектами споруджені пам'ятники борцям за волю і незалежність України у селах Верба і Мирогоща на Дубенщині, Ужинець - на Млинівщині, гранітний постамент пам'ятника Тарасу Шевченкові в Дубні. Він є автором меморіальних дощок Іоанну-Павлу II у Польщі, Миколі Лисенку, Уласу Самчуку, Тадеушу Чацькому, війську Богдана Хмельницького, Антонію Мальчевському, сотнику Дубенського козацтва Миколі Боришкевичу, краєзнавцеві Ігорю Лозов'юку, археологу І. Свєшнікову, тувинським добровольцям, поету Арсену Левковичу, братам Носалям та багато ін. Його пензлем і різцем відроджено десятки духовних святинь Волині, Рівненщини і Тернопільщини. Митець брав участь в археологічних розкопках на «Козацьких могилах» та біля Звенигорода на Львівщині, які проводив І. К. Свєшніков. Його пензлем і різцем відроджено десятки духовних святинь Волині, Рівненщини і Тернопільщини. Він малював ікони для церкви в селах Молодаво, Симонів, Степані та Свято-Преображенської церкви у Дубні. І чи не найбільшим творчим доробком Миколи Тимчака є розпис Свято-Миколаївського монастиря у Дубні. Брав участь у низці художніх виставок.
Микола Тимчак проявив себе як громадський діяч, стояв біля витоків створення Народного Руху України на Дубенщині, заснував із побратимами товариство «Просвіта» у Дубні і районі, сприяв відродженню козацтва і створенню Союзу українок на Волині. Був делегатом Установчого з'їзду Народного Руху України «За перебудову», 1989 р.
У 1987 році вийшла перша збірка віршів Миколи Тимчака під назвою «Співаниця». Передмову до неї написав Іван Драч. Вона стала справжнім поетичним відкриттям. Саме за неї талановитому письменнику присуджено республіканську премію в галузі літератури та мистецтва імені Миколи Островського. У 2004 році виходить поетична збірка «Сніги», яка пробуджує почуття світла та добра, повертає велич буття земного. Автор сам художньо оформив свої книжки. Друкувався в численних журналах та колективних збірниках.
У 2006 році вийшла книжка-розмальовка для дітей під назвою «Бавило», яка принесла щире задоволення дітям та дорослим. В тому ж році у м. Дубно вийшла в світ збірка автора «Посвіт любові», до якої увійшли поезії різних років, як ті, що раніше друкувались, так і досі невідомі читачам. Обкладинку книги прикрашає художня робота автора «Діва Марія з Ісусом».
Вірші Миколи Тимчака «Я, синку, принесу тобі калини» та «Спрага» у 1990 році були надруковані в збірці Ігоря Римарука «Вісімдесятники. Антологія нової української поезії», яка вийшла друком у Видавництві Канадського інституту українських студій, Альбертського університету у Едмонтоні. (http://1576.ua/books/3321).
Як книжковий графік проілюстрував не тільки власні книжки, а й багатьох побратимів по перу й по духу - Степан Бабій, Володимир Дьомін, Василь Фем’як, Михайло Панасюк, Олександр Яцківський, Микола Денисюк, Богдан Дичук, Марія Овдієнко, Любов Нижник, антологію сучасної польської поезії в українських перекладах Станіслава Шевченка «Інше прохання», релігійні, народознавчі, просвітянські, краєзнавчі видання дубенського видавництва «Наш край» і т. д.
Був учасником першого фестивалю «Червона рута», першого фестивалю української авторської пісні «Оберіг-89», Міжнародного фестивалю української поезії «Золотий гомін», делегатом Всесвітнього форуму українців, Установчого з’їзду Народного Руху України, кількох з’їздів Національної Спілки письменників України.
Лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Миколи Островського, Міжнародної премії імені Авеніра Коломийця, літературної премії імені Валер’яна Поліщука, просвітянської премії імені Грицька Чубая, удостоєний найвищої нагороди міста Дубна – «Кришталевий жолудь». Микола Тимчак - автор і виконавець багатьох пісень. Він і поет, і музикант, і художник, і різьбяр, і композитор... Микола Тимчак - член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій імені Валер'яна Поліщука, імені Миколи Островського та Авеніра Коломийця, просвітянської - Грицька Чубая. Його твори перекладалися болгарською, білоруською, російською, тувинською, японською та іншими мовами. Понад 10 віршів покладені ним на музику.
Нині Микола Михайлович продовжує творити та вірити в силу духу українського народу, в його щасливе майбутнє в самостійній Україні.