Про проект

Цифрова колекція «Триєдність Неба, Землі, Людини у текстильному світі Тетяни Лукашевич» є частиною проекту «Відомі люди Рівненщини. Цифрові колекції», започаткованого Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою у 2015 році. Мета проекту – збереження культурної та мистецької спадщини краян, оприлюднення та надання необмеженого доступу користувачам до унікальних надбань наших земляків.

Електронна колекція присвячена творчості Тетяни Лукашевич, рівненської майстрині художнього текстилю, членкині Національної спілки художників України. Матеріали у колекції згруповані за такими розділами: 1. Від початків до творчої зрілості; 2. Галерея художніх робіт; 3. Виставкова діяльність; 4. Публікації про Тетяну Лукашевич.

У колекції представлена творча біографія мисткині, презентовано її творчий доробок – гобелени, батики, зразки експериментального формотворення, лижнікове ткацтво, живопис. Всього – 100 фотозображень робіт, виконаних з 1991-го по 2018 рік. Мистецькі твори Тетяни Лукашевич оцифровані рівненським фотохудожником Олександром Харватом.

Також до колекції увійшли копії 160 світлин з презентацій персональних виставок майстрині, текстильних та живописних пленерів, а також унікальні світлини з сімейних альбомів Кулішів-Лукашевичів, на яких представлено волинське коріння роду початку 1900-х років, родину Кулішів на вулицях Рівного 30-х рр. ХХ ст.

Особливе місце у колекції займає родинна історія Кулішів, записана краєзнавцем Іриною Куліш-Лукашевич (мамою Тетяни Лукашевич).

Цифрове зібрання містить не тільки повні тексти усіх публікацій про Тетяну Лукашевич, віднайдених у фондах Рівненської обласної наукової бібліотеки та у особистому архіві художниці, але й копії репродукцій її робіт з альбомів, пленерів, каталогів міжнародних, всеукраїнських, регіональних виставок та з періодичних видань.

Над створенням колекції працювали спеціалісти обласної бібліотеки: головний бібліотекар Наталія Оксанич (упорядник), заступник директора з наукової роботи та автоматизації Олександра Промська (загальна редакція, редакція текстів та бібліографічних матеріалів), програміст Максим Федорчук (комп’ютерна верстка і програмування).